زوم تک
شنبه 12 فروردين 1402.
تاریخ شمسی :
السبت 11 رمضان 1444.
تاریخ قمری :
Apr 01 2023.
تاریخ میلادی :

پروانه ها و مجوزها

سامانه پیامکی

ورود به سایت

اوقات شرعیحدیث روز

امام صادق علیه السلام : مَن ساءَ خُلُقُهُ عَذَّبَ نَفسَهُ؛ هر كه بد اخلاق باشد، خود را شكنجه دهد. گزیده تحف العقول، ح196

انواع سرنگ

شمایی از انواع سرنگ‌ها بر اساس نوع نوک سرنگ

یکی از روش‌های معمول تزریق محلول‌های دارویی به بدن بیماران جهت کنترل و درمان بیماری آن‏ها، استفاده از سرنگ می‌باشد. در هنگام تزريق، مواد دارويي با انجام عمل مکش وارد محفظه‌اي شده و سپس به بدن موجود زنده تزريق مي‌گردد. طبقه‌‌بندی‌های مختلف از نظر حجم، نوع نوک سرنگ، اجزا تشکیل دهنده و نوع سرنگ وجود دارد که حجم و نوع سرنگ دو مشخصه بسیار حائز اهمیت در معرفی و عرضه محصول در بازار می‌باشد. سرنگ‌ها را براساس حجم (بر حسب سی‌سی) می‌توان به سرنگ‌های 0/5، 1، 2، 2/5، 3، 5، 10، 20 و حتی 30 و 50 سی‌سی تقسیم‌بندی نمود. براساس نوع نوک سرنگ، سرنگ‌ها به 4 دسته سرنگ‌های سرپیچ‌دار (لوئرلاک)، سرنگ‌های اسلیپ یا شیب 6 درصد، سرنگ‌های خارج از مرکز، سرنگ کاتتری تقسیم می‌شوند که در شکل زیر نشان داده شده است. استفاده از سرنگ‌های اسلیپ و سرنگ‌های سرپیچ‌دار برای تزریق در انسان بسیار پرکاربرد می‌باشد.

در نوع دیگر از دسته‌بندی، سرنگ‌ها به دو دسته سرنگ‌های معمولی و خاص تقسیم می‌شوند. سرنگ‌های خاص، سرنگ‌هایی هستند که قابلیت انهدام سرنگ یا سرسوزن با روش‌های مختلف جهت جلوگیری از استفاده مجدد در آنها تعبیه شده است. سرنگ‌های خاص به دو دسته سرنگ‌های خودتخریب و ایمن تقسیم می‌شوند. یکی از معایب عمده استفاده از سرنگ‌های معمولی، قابلیت چند بار مصرف بودن آنها و نیز ایمن نبودن پرستاران و کارکنان خدماتی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در هنگام استفاده از آنها می‌باشد. سالانه تعداد زیادی از پرستاران و نیز کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به‌‌دلیل برخورد سرسوزن سرنگ با دستان یا پوست خود، نیدل استیک شده و دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند. علاوه بر آن امکان استفاده از سرنگ‌ و سرسوزن‌های مصرف شده به روش غیر بهداشتی و احتمال شیوع بیماری‌هایی نظیر ایدز و هپاتیت وجود دارد. بنابراین امروزه تمایل به استفاده از سرنگ‌های خاص بیشتر شده و از این نظر برتری بیشتری را نسبت به سرنگ‌های معمولی دارا می‌باشند. به‌ عبارت دیگر، اهمیت استراتژیک استفاده از سرنگ‌های خاص حتی از سرنگ‌های معمولی بیشتر بوده و امروزه میزان رشد تولید این نوع از سرنگ‌ها در حال افزایش می‌باشد. هم ‌اکنون مدل‌های مختلفی از سرنگ‌های ایمن در کشورهای توسعه یافته تولید می‌گردد که با توجه به پایین بودن هزینه سرانه سلامت در آن کشورها (به‌ دلیل حمایت دولت‌ها از این‌گونه تولیدات) با قیمت‌های متناسب آن کشور عرضه می‌گردد.

اطلاعات شرکت

نام شرکت هماسرنگ خوزستان
 شماره ثبت 24535
 تولید کننده انواع سرنگ یکبار مصرف سه قطعه ای شفاف
 اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران
 اخذ گواهینامه ISO 13485:2003
 اخذ گواهینامه ISO 9001:2008
 مجهز به سیسستم فیلتراسیون EU3 –EU11 –HEPA FILTERمرکزی و سیستم هوای فشار مثبت
 استفاده از قالبهای تزریقی SEMI HOTRUNER
 

loading...

اطلاعات تماس

آدرس کارخانه : اهواز - شهرک صنعتی شماره 3

مدیریت : دکتر کورش زمانی بهبهانی

تلفن تماس کارخانه  :           06132907231

تلفن تماس کارخانه  :           06132907232

همراه : 09166711391

مدیریت فروش : آفای مهندس زارعی 09121835705

پست الکترونیک : info[at]homasyrinhe.ir